Just friends 2/2

18. června 2014 v 22:51 | Kate |  Short Stories

Just friends

Téma: Teen Wolf
Pár: Scott/Allison
Děj: Scott a Allison jsou nejlepší kamarádi. Jenže co když jeden z nich touží po něčem víc, než jen po 'kamarádství'?
Poznámka autorky: Konečně! Opravdu se omlouvám, že to tak trvalo :) Jinak za mě... já nevím, asi jsem to původně chtěla jinak a stopro spokojená nejsem, ale teď už to přepisovat nebudu :D
"Ano, Allison, vážně jdu." netrpělivě jsem přešlapoval na místě, v ruce mobil. Volala Allison a ujišťovala se, že na ples opravdu půjdu.
"To je vtip, ne?" zaupěl jsem. Ta holka je fakt bláznivá. "Fajn, slibuju." kroutil jsem hlavou. "Ano, uvidíme se tam. Ahoj." zavěsil jsem. Opřel jsem se o nejbližší zeď a zhluboka vydechl. Tohle zvládnu. Na psychické přípravy jsem měl ještě hodinu a půl…
O hodinu později už jsem v obleku stál dole v kuchyni. Máma při pohledu na mě obrátila oči v sloup a vytrhla mi kravatu z ruky.
"Já ti ji zavážu." usmála se a podívala se na mě takovým tím typickým "mámovským" pohledem.
"Díky." bylo jediné co jsem ze sebe vypravil. Věděl jsem co přijde.
"Takže… S kým jdeš?" nadhodila. Byla zvědavá a určitě by tu dívku ráda poznala. Bohužel, znala ji dost důvěrně, jen nikdo netušil, že zrovna s ní toužím jít.
"S nikým, mami." řekl jsem přímo a raději jsem uhnul pohledem. K mému údivu to nijak nekomentovala.
"Chceš si půjčit auto?" zeptala se. Vyrazila mi dech. I když proč vlastně? Chtěl jsem říct, že ne, ale ona mě předběhla.
"No tak, Scotte. Jen proto, že s nikým nejdeš bys neměl jet autem?" usmála se.
"Děkuju, mami." objal jsem ji. Hodila mi klíčky a já je obratně chytil, když před domem někdo zatroubil. Podíval jsem se směrem k oknu.
"Stiles." pozvedl jsem koutky.
"Stiles." pokývala hlavou máma, načež jsem jí hodil klíčky zpátky. Vlepil jsem ji rychlou pusu na tvář a zamířil ven. Venku už opravdu čekal Stilesův starý džíp. Bez rozmyslu jsem nastoupil a v duchu podstupoval poslední psychické přípravy na zbytek večera.

"Máš všechno?" ujišťoval se Stiles směrem k Lydii, když zamykal svůj dopravní prostředek.
"V klidu, zlato. Je mi skvěle" Lydie se zeširoka usmála. Zdála se být vážně šťastná. Což se ovšem nedalo říct o Stilesovi. On nebyl šťastný, byl víc než šťastný. Láska mu přímo tryskala z očí a já za to byl rád. Zaslouží si mít někoho jako je Lydie.
"Půjdu najít Allison, uvidíme se za chvilku." poslala Stilesovi vzdušný polibek a našpulila své výraznou červenou rtěnkou natřené rty. Mně se zhoupl žaludek. Uvidím Allison. A Kyla.
"Jdeš?" ozval se Stiles.
"Jasně." překvapeně jsem vzhlédl. Lydie už byla pryč. "Vzhůru do pekel." zamumlal jsem si pro sebe. Stiles mě poplácal po zádech.
"To zvládnem, brácho." nasadil přesvědčivý výraz. Kéž by. "Prostě ho ignoruj." doporučil mi.
"Jednoduchý." utrousil jsem.
"Jsi sexy vlkodlak, Scotte. Stačí ti lusknout prsty a bude se kolem tebe motat půlka holek z celý školy, Allison nevyjímaje." pokračoval v přesvědčování. Luskl jsem prsty.
"No jo, koukám." vytáhl jsem obočí. V tu chvíli vyšla ze dveří školy, ke které jsme sotva stihli dojít, Allison. Pohled na ni mi vyrazil dech. Měla na sobě stříbrné šaty bez ramínek a vlasy si vyčesala nahoru. Zatvářila se nervózně, rozhlédla se a pak zahlédla mě a Stilese. Úzkostný výraz zmizel a vystřídal ho potěšený úsměv.
"Tady je ten fešák." přejela mě spokojeným pohledem a pak se podívala na Stilese: "Lydie je vevnitř, kdybys ji hledal." mrkla na něj. Stiles se po mně podíval. Přikývl jsem a on okamžitě vyrazil směrem ke otevřeným dveřím. Brzy se mi ztratil v davu proudícím dovnitř.
"Kde máš doprovod?" zeptal jsem se nenuceně a přitom jsem se nenápadně rozhlédl.
"To bych taky ráda věděla." skousla si spodní ret a očima projela parkoviště. Idiot. Nikdy bych nenechal Alli čekat. Vzal jsem ji kolem ramen.
"Vypadáš nádherně." zašeptal jsem. "Něco takovýho by si Kyle nemohl nechat ujít." A jestli jo, pak je to fakt idiot. Usmál jsem se na ni a ona mi úsměv nesměle opětovala.
"Je tady zima. Pojďme dovnitř." vyzvala mě a jemně mě postrčila ke dveřím. Neprotestoval jsem.
Vevnitř bylo příšerně zadýcháno, ale musel jsem uznat, že výzdoba byla působivá. Taneční parket byl prozatím téměř prázdný. Minimálně do doby, než přijde Kyle. Chvíli jsem si pohrával s myšlenkou, že Alli vyzvu k tanci, ale pak jsem to zavrhl. Možná proto, že jsem špatný tanečník, možná z jiného důvodu. Ona ale každou chvíli vrhala závistivé pohledy po Stilesovi a Lydii, kteří se jako jedni z prvních pohupovali do rytmu pomalé písně…
Po půl hodině už jsme si oba div nekousali nehty. Alliin doprovod v nedohlednu a má žádost Allison o tanec taky. Když s ní o dalších 10 - poněkud trapných - minut přišla sama, docela mě překvapila. Ale musel bych spadnout na hlavu, abych jí odmítl. Vlastně jsme byli oba tak nějak "odkopnutí". Zapluli jsme mezi ostatní tančící páry a pomaličku jsme se pohupovali do rytmu hudby. Na rozdíl od Allison jsem nebyl dobrý tanečník, takže netrvalo ani moc dlouho, když jsem jí poprvé šlápl na nohu.
"Koukám, že se neustále zdokonaluješ." dloubla si a obdařila mě škádlivým pohledem. Na rozdíl ode mě, byla ve svém živlu.
"To bych snad ani nebyl já." důležitě jsem pokýval hlavou. Allison mi věnovala úsměv, ale okamžitě zvážněla. Opřela si svou hlavu o moje rameno.
"On se na mě vykašlal, Scotte." řekla. Nemusel jsem se na ní podívat, abych věděl, že má v očích slzy. Pohladil jsem ji po zádech.
"Je to debil. Já bych se na tebe nikdy nevykašlal." před ní jsem její partnery takhle počastoval málokdy, ve společnosti Stilese jsem o nich takhle mluvil každou chvíli.
"Já vím." zvedla hlavu a podívala se mi do očí. Já se ztratil v těch jejích. Nesnášel jsem ten pocit, být jí tak blízko a přitom tak strašně daleko. Být s ní a přitom jí nemít. Ničilo mě to. Dusil mě pocit, že jí prostě musím říct o svých pocitech, ale píseň skončila. Allison ode mě odtrhla svůj pohled a odvrátila se.
"Musím si odskočit." objasnila mi a zamířila směrem k záchodům.
"A já se musím jít projít." loupl jsem pohledem ke Stilesovi a Lydii, ale ani jeden mi nevěnoval skutečnou pozornost.

Rozrazil jsem dveře a vyšel ven. Plíce se mi okamžitě zaplnily chladným nočním vzduchem, až mě trochu zabolelo v hrudi, ale nevěnoval jsem tomu pozornost. Prostě jsem na chvíli potřeboval trochu prostoru. Venku postával jen malý hlouček studentů, kteří byli pravděpodobně zpití pod obraz, podle toho jak mluvili a chodili. Ale zaslechl jsem i uvolněný dívčí smích. Zaostřil jsem sluch a rozhlédl se kolem sebe. Nikdo, kdo stál před školou se takhle nemohl smát. Pak jsem zaslechl hlubší hlas, který mohl patřit jedině klukovi. Vydal jsem se směrem k parkovišti, protože mi ten hlas přišel nějak povědomý… Zastavil jsem se a rozhlédl se po zaplněném parkovišti. Nebyl tam nikdo… jen před jedním z aut stáli chlapec a dívka. Zadíval jsem se pozorněji a překvapeně jsem zjistil, že stojí před Stilesovým džípem. Ale nebyl to Stiles s Lydii. A nebyl to ani Stiles s jinou dívkou. Byl to Kyle… A nějaká blondýnka. Zaťal jsem pěst a cítil jsem, jak se mi zostřují špičáky. Allison vevnitř kvůli němu div nebrečí a on si je zatím s jinou. Pocítil jsem neuvěřitelný nával emocí a jen díky sebeovládání jsem si nedovolil hned mu skočit po krku. Pomalu jsem se otočil a mířil jsem ke škole. Sluch jsem měl stále napnutý.
"Už bych měla jít, nebo si doma všimnou, že jsem byla pryč." říkala dívka zvýšeným hlasem "Bylo to fajn. Dobrou noc, Kyle."
"Dobrou, Stef." Odpověděl Kyle a pak jsem zaslechl tlumené mlasknutí. Pusa na dobrou noc.
Následovně se za mnou ozvaly kroky. Kyle šel ke škole. To je vtip, ne? Jen co jedna odjede, už pálí za jinou? To je ubohý. Zastavil jsem se před školou a počkal jsem, až mě Kyle dojde. Když si mě všiml, po tváři mu přejel náznak poznání. Věděl jsem jaká myšlenka mu projela hlavou, protože mě většina kluků znala jako "toho kamaráda Allison", i on mě tak znal. Zamířil ke mně.
"Čau, je vevnitř Allison?" zeptal se rovnou. Nevěřícně jsem zamrkal.
"To je vtip, ne?" zpražil jsem ho pohledem a on byl evidentně udiven mou prudkou reakcí.
"Proč by měl být?" nechápal. A moje sebeovládání povolilo. Vrazil jsem mu pěstí. Absolutně jsem nemířil, ale zasáhl jsem pravou lícní kost. Kyle zavrávoral a udiveně zvedl hlavu.
"Co máš za problém?" zamračil se a rukou se chytil za zasažené místo.
"Ty jsi ten problém." Přiletěla mu další rána. Nepatřil jsem mezi bitkaře a ani jsem se nikdy nenechal vyprovokovat, ale tohle byla vyjímka. Šlo o Allison. Mezitím se Kyle začal bránit a taky po mě vystartoval, ale minul. Vlkodlak ve mně mi poskytoval výhodu.
"Proč?" zavrčel a ohnal se po mně. Tentokrát minul jen o vlásek, ale minul.
"Proč jsi nepozval na ples tu blondýnku?" vyjel jsem. Mezitím se kolem nás nashromáždilo pár lidí a ze školy přicházeli další. Blýsklo se mu v očích. Nebyl úplně pitomej… pochopil o co jde.
"Takže, Allison. Nevyslyšená láska, co?" ušklíbl se a já s ním švihl o zem. Chytil jsem ho za bundu pod krkem a sklonil jsem se nad ním. Bublal jsem vzteky a vlkodlaka v sobě jsem dokázal kontrolovat jen tak tak. Vlastně bylo s podivem, že ten kluk byl v tu chvíli ještě naživu. Pak jsem na svém rameni ucítil něčí ruku. Vzhlédl jsem. Allison. Její krásný obličej měl teď zvláštní výraz.
"Scotte," zašeptala "on ti za to nestojí." jemným tlakem mě donutila pustit Kyla ležícího na zemi. Až v tu chvíli jsem si všiml, že krvácí z nosu, ale bylo mi to jedno. Allison mi obtočila ruku kolem paže a jemně mě táhla zpátky ke škole. Vešli jsme dovnitř, minuli Stilese a Lydii. A Alli mě dál vedla neznámo kam. Zastavila se až na prázdné chodbě. Zpříma se mi podívala do očí, ale nebylo to nepříjemné. Spíš uklidňující.
"Omlouvám se." vyhrkla najednou. Nazvedl jsem obočí.
"A za co? To já ti zmlátil doprovod, to já…"
"To ty jsi se za mě postavil, Scotte." na její tváři jsem viděl náznak vděku. Takže ve chvíli, kdy jsem se ptal na tu blondýnku, už tam byla. Viděla toho dost.
"Ale za to se ti neomlouvám. Mrzí mě, že jsem to dřív neviděla." podívala se do země. Nebyl jsem až zase tak necitlivý, abych to nepochopil.
"Jo, mě taky." smutně jsem se usmál. "Ale neměla jsi to vidět a je dobře, že jsi neviděla."
"Prosím, tohle neříkej." zamračila se, ale byl to spíš zoufalý výraz. Cítila se hrozně. Došlo mi, že je čas si promluvit a říct jí, že i když k ní cítím víc než ona ke mně, nemá cenu se tím zaobírat a řešit to, nebo si dávat vinu.
"Allison,…" moje další slova zanikla v polibku. Cítil jsem její parfém a její ruce v mých vlasech. Moje ruce se jí automaticky obtočily kolem pasu. Jak dlouho jsem po tomhle toužil… Ten polibek byl něžný a přitom tak hladový, cítil jsem, že chce víc, než ze mě má. A já chtěl taky víc, ale ona se odtrhla. Propletla si se mnou prsty.
"Kdyby tohle," ukázala na naše ruce "nebylo správný, tamto" myslela polibek "by se nestalo. Že ne?" podívala se na mě a koutky jí přitom cukaly.
"Asi ne." pokrčil jsem rameny a měl jsem co dělat, abych tvář neroztáhl do vítězoslavného úměvu. Z tanečního sálu k nám doléhala hudba, zrovna hráli ploužák. Allison se ke mně přivinula a ruce mi obtočila kolem krku. Začala se houpat do rytmu. Já své ruce opatrně položil na její boky.
"Tak to nemá chybu." zašeptala mi do ucha. Ne, to opravdu nemá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Simix Simix | Web | 19. června 2014 v 13:20 | Reagovat

Wow, máš luxusní dessign ;)

2 Kate Kate | Web | 19. června 2014 v 21:17 | Reagovat

[1]: Děkuju :)

3 Anachíné Anachíné | 22. června 2014 v 9:14 | Reagovat

Je to úžasně napsané. Jsem ráda, že to skončilo takhle. :D

4 Kate Kate | Web | 22. června 2014 v 20:11 | Reagovat

[3]: Děkuju :) Já vlastně asi taky :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama