Vampýrská akademie 1

14. července 2014 v 21:49 | Kate |  Reviews
Ahoj!

Takže, jsem tu s další recenzí! :) A jak název napovídá...Název: Vampýrská akademie
Autorka: Richelle Mead
Počet stran: 280
Série: Vampýrská akademie
Díl série: 1/6
Nakladatelství: Domino

Anotace: Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové.Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství... (zdroj)

Děj: Po návratu na akademii se zdá, že Rose bude vyhozena. Lissa jako princezna a zároveň poslední z rodu Dragomirů samozřejmě zůstává. Nakonec, když Lissa použije na ředitelku svou schopnost a přimluví se Dimitrij, strážce, který Rose a Lissu přivedl zpátky na akdemii, smí Rose zůstat. Ovšem pod podmínkou domácího vězení a tréninků navíc, které bude mít pod vedením právě Dimitrije, nejuznávanějšího strážce ve světě vampýrů.
Zanedlouho po jejich návratu se kolem Lissy začnou dít zvláštní věci. Někdo se ji zřejmě snaží vyděsit tím, že do jejího okolí umísťuje mrtvá zvířata. Lissa nemá však jen jednu zvláštní schopnost...

Můj názor: Knihu jsem měla ve čtečce už kdysi dávno, ale po prvních pár stranách jsem jí zase zavřela. Neměla jsem tehdy zrovna náladu na nic upírského. Zhruba o rok později nastal zlom. Knížku jsem znovu otevřela a po pár kapitolách... Wow! Nemohla jsem se odtrhnout!
V první řadě má autorka velké plus za vysvětlení, kdo je Moroj, kdo dhampýr a kdo Strigoj. Nevím, jak ostatní, já pochopila okamžitě. Další, co bylo okouzlující byla hlavní hrdinka, ona je takový ten typ postavy, kterou nemůžete nemilovat. A co teprve ta její milostná zápletka!
Jinak byla knížka poměrně dost vtipná, výroky hlavní hrdinky jsou nezapomenutelné! Je čtivá a patří mezi ty knížky, u kterých jsem schopná prosedět celý den. Výraz 'dokonalá' rozhodně nebude přehnaný.

Hodnocení: Doufám, že si nebudete myslet, že nic jiného dávat neumím, ale knížka opravdu sedla mému vkusu... 5/5.

***
Doufám, že jsem v ději neprozradila příliš mnoho, nebo naopak příliš málo a taky, že se vám recenze líbila. :) - Kate
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Perla Perla | Web | 14. července 2014 v 22:14 | Reagovat

VA sa páči aj mne. Síce teraz sa už dlhšiu dbu dokopávam k Bloodlines, no akosi sa vždycky nájde niečo, čo mi medzi to príde. :D
Každopádne s tebou súhlasím. Rose je podarená hrdinka aj hlášky má dobré a Dimitri... oh bože, to je chlap. :D Škoda že takí sú len v knihe. :)

2 Vall Vall | Web | 15. července 2014 v 15:31 | Reagovat

Recenze se mi líbila, je hezká, ale já zrovna nečtu knížky o upírech apod :) Já radši detektivky, romány :)

3 Simix Simix | Web | 16. července 2014 v 11:27 | Reagovat

Ahoj, jsem zpět z chalupy :)
Mám dojem, že tohle četla moje spolužačka :)
Kde jsou upíři,to mě docela láká :D
Zatím se měj :)

4 Kate Kate | Web | 16. července 2014 v 21:03 | Reagovat

[1]: Já ještě nedočetla celou VA, Bloodlines si chci dát až pak :D A já zase souhlasím s tebou. Dimitrij... ah :3

[2]: Detektivky nemusím, ale na román si občas taky najdu čas... Třeba bude taky recenze :)

[3]: To je dobře! :) Každopádně určitě přečti, řekla bych, že se bude líbit :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama