No Ordinary Girl - 10.kapitola

16. ledna 2015 v 19:15 | Kate |  No Ordinary Girl
Téma: Teen Wolf
Pár: Allison/ (?)
Děj: Žít v Beacon Hills nebylo nikdy lehké… Allison je krátce po rozchodu se Scottem. A ve městě se objevují noví nepřátelé. Alfy. Allison, která je ve špatnou dobu na špatném místě je unesená. Alfy jí drží zavřenou a následovně dostanou nápad. Jejich plán jim ale nevyjde úplně podle představ… Co selhalo? A jaké budou následky?
Poznámka autora: Ordinace doktora Deatona. Co a jak? Kdo a proč? Možná se to dozvíme.
PS.: Kapitola je psaná ze 3.osoby (experimentovala jsem :D), ale myslím že se to k tomu celkem hodí. :) No a přehupujeme se do do části povídky, kde dojde k zásadnějším věcem, a tak jsem se rozhodla vrátit ke staré úvodce, protože se mi k tomu o něco víc hodí. :) By the way, je od Perly. :)
P.PS.: Včera jsem onemocněla, takže to bude zase stát za nic. Budu se snažit léčit psaním (konkrétně bych chtěla LIG), to by mohlo jít ne? :D Jen jestli bude nálada, když jsem nemocná, nic se mi nechce a... (bla bla bla, myslím, že už byste měli jít číst :D)

"Měl jsi ji hlídat!" křičel Scott vzteky bez sebe. "Měl jsi ji hlídat! Nechal jsem ji jít s tebou pod podmínkou, že ji ochráníš a ty jsi slíbil, že ochráníš!" pokračoval. Veškerý svůj vztek směřoval na Isaaca, který seděl na židli v ordinaci doktora Deatona a zíral do země. Přestože ho Scottova obvinění nijak zvlášť netěšila, věděl, že má pravdu. Udělal chybu, když nechal Allison bez ochrany jednat na vlastní pěst. Udělal chybu, na kterou doplatila hlavně sama Allison.
"Bože!" zaupěl hlasitě Scott a pak pěstí praštil do jedné ze zdí. Přestože to muselo nesmírně bolet, mladý vlkodlak ze sebe nevydal ani hlásku. Psychická bolest, kterou cítil uvnitř, přebíjela všechno ostatní. Pořád šlo o ni. O Allison. O Allison, kterou už neměl právo držet v náručí, přestože tak moc chtěl. Pořád ji miloval.
"Scotte," promluvil náhle Derek a jeho hluboký hlas ozvučil celou místnost. "Co měl dělat? Měl nás v tom nechat a dělat Allison bodyguarda? Sám dobře víš, že to je pitomost," řekl Alfa.
"Tohle není fér," zašeptal Scott a opřel si čelo o zeď, kde po jeho úderu zůstaly důlky od jeho kloubků.
Derek ke Scottovi prudce zvedl hlavu. "Tohle není fér? Já ti řeknu, co není fér! Fér není to, že obviňuješ Isaaca. A fér není ani to, že ty tady fňukáš jako malá holka, zatímco…" prudce vydechl a nechal větu viset ve vzduchu. Pak v místnosti zavládlo absolutní ticho.
Po chvíli se znovu ozval Scott. "Omlouvám se," hlesl zničeně.
"Já taky," přidal se tiše Isaac. Derek neřekl nic, ale to, že oba kluci vyslovili nahlas slova omluvy, snad znamenalo konec obviňování a začátek řešení obrovského problému.
V tu chvíli vešel do místnosti doktor Deaton. Byl to muž menšího vzrůstu a tmavé pleti. Oficiálně vystupoval jako veterinář, ve skutečnosti měl však tak trochu neobvyklou specializaci na nadpřirozené potvůrky. Když smečka cokoliv potřebovala, byl tu Deaton se svými nekonečnými znalostmi. Dal se označit za něco jako patrona smečky, v nadpřirozené terminologii se mu ale říkalo emisar.
Věnoval významný pohled Scottovi, za kterým jako by přímo svítily důlky ve zdi, ale pak obrátil svou pozornost k Lydii ležící na stole, na kterém normálně ošetřoval zvířata. Dívka byla stále v bezvědomí, ale podle Deatona by měla být v pořádku, a tak už jen čekali, kdy se probere. Když se ujistil, že se ještě neprobudila, ani nejeví známky vědomí, přejel pohledem všechny přítomné. Nikomu nebylo do řeči.
Nakonec to nevydržel Isaac. "Můžeme něco udělat? Cokoliv?" zeptal se. Hlas se mu chvěl a prosakovalo do něj zoufalství. Zoufalý. Přesně tak se taky cítil.
Deaton se na Isaaca zahleděl a na pár vteřin zkoumal jeho tvář. Viděl v ní stejné zdrcení jako na Scottovi a Derekovi. Všichni se trápili stejně. "Nevím," přiznal nakonec popravdě. "Ale pokud chcete znát můj názor… Ještě žijí," řekl potom.
Na Isaacovi bylo najednou vidět, že je zelený jako brčál, skoro jako by ani nepomyslel na to, že je tu i možnost, že nežijí. Ve skutečnosti o tom přemýšlel celou dobu. Cítil vinu. Obrovskou nálož vlny, která ho zasypala jako lavina, když Alfy nejdřív sebraly Allison a hned potom i Ericu. Pocit viny Isaaca obklopoval a zároveň i dusil zevnitř. Nechápal, jak se to mohlo stát. Ale stalo se. A Erica i Allison teď byly pryč.
"Z čeho soudíte?" zeptal se Derek. Když něco takového řekl zrovna Deaton, věděl, že tomu může věřit, ale popravdě… nevěřil. Přestože chtěl.
"Kdyby je chtěli zabít, udělali by to hned a nenamáhali by se je kamkoliv odnášet," prohlásil Deaton znalecky, hlas přitom měl dokonale klidný a vyrovnaný, skoro jako kdyby mluvil o počasí.
"Ale proč?" nechápal Scott. "Někdo jako smečka Alf přece nehledá Bety, tak proč by si prostě jen tak vzali dvě holky a odtáhli je bůhvíkam?"
"Mně nesedí to, že Erica je vlkodlak, kdežto Allison…" zapojil se do debaty i Isaac, i když o mnoho tišším tónem, než všichni ostatní, jako by se vůči nim cítil natolik provinilý, že by ani neměl mluvit.
"…je lovkyně," doplnil si Scott zamyšleně a úplně ignoroval to, jak tiše a zlomeně Isaac mluvil a pohlédl na Deatona. "Může to hrát nějakou roli?" chytal se té možnosti hned.
Deaton jen pokrčil rameny. "Jak jsem řekl. Nemám tušení, proč je unesli. A ani kam. Máte nějaké další tipy?"
"My s Allison jsme jejich úkryt přece našli!" vyhrkl najednou Isaac. Tohle poznání mu vlilo do žil novou krev. Krev plnou naděje. Tenhle nával energie ho doslova zvedl ze židle. Kdyby mu Derek nepoložil dlaň na hrudník, aby ho zadržel, možná by hned skočil do auta a odjel doprostřed lesa, jen aby Allison dostal pryč. A Ericu, samozřejmě. Jeho nadšení ale Derek okamžitě zchladil.
"Nemyslím si, že šli tam do lesa. Ty a Allison už jste tam byli. Vsadím se, že to věděli ještě dřív, než Allison unesli. Není žádná reálná šance, že by se vydali na už odhalené místo."
Isaac se zamračil. Nechtěl si nechat svou nově získanou naději jen tak vzít. "Ale co když-"
Přerušil ho prudký nádech.
Všichni v místnosti se mlčky okamžitě otočili na Lydii, která náhle otevřela oči.
"Allison!" vyrazila ze sebe. Znělo to skoro jako výkřik.
Vlkodlaci a Deaton na zrzku beze slova zírali. Ona se rozhlédla, jako by je viděla poprvé v životě. Zorničky rozšířené, pohled skelný a plný strachu. Byla nepřirozeně bledá.
"Allison," šeptala.
Deaton k ní přistoupil blíž. Dlaní se dotkl jejího čela. Ona jen ucukla a Deaton dal ruku zpět. Měla normální teplotu.
"Allison," zopakovala znovu šeptem. Rty přitom nechala pootevřené.
"Lydie?" zeptal se Deaton uklidňujícím hlasem. "Jsi v pořádku?"
Dívka jako by ho nevnímala. Dál zůstávala netečná. Nikdo z přihlížejících se neodvážil nic říct.
Náhle se něco pohnulo v Deatonově pohledu. Mohlo to být poznání.
"Lydie?" řekl jemně. "Co je s Allison?" zeptal se a pozorně přitom dívku pozoroval. Zmínka Allisonina jména ji, zdálo se, probudila z jakéhosi transu.
Podívala se na Deatona a bylo slyšet, že se jí zrychluje dýchání.
"Já…" začala pomalu, "myslím, že…" zvedla hlavu a pohledem vyhledala Isaaca. Pověsila se na něj očima.
"Ty myslíš, že co?" zeptal se jemně Deaton a pokusil se tak vynutit si Lydiinu pozornost. Ona ale stále zírala na Isaaca. Jeho to značně znervózňovalo.
"Myslím, že jsem ji slyšela."
V místnosti se rozhostilo absolutní ticho.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bekah Bekah | Web | 16. ledna 2015 v 20:07 | Reagovat

Znove úžasná kapitola, ani nevieš, ako dlho som na ňu čakala. Uniesli Allison a Ericu, ale myslím si, že Scott obviňoval Isaaca neprávom. A konieč s Lydiou bol ... Amazing! Nech ich čím skôr nájdu.

2 Simix Simix | Web | 17. ledna 2015 v 9:18 | Reagovat

Ahoj :)
Zajimavé,  už jsem myslela,  že se Lýdie neprobudí ... jsem zvědavá jak to bude s Alison :) Snad ji v pořádku najdou :)

3 Vall Vall | Web | 17. ledna 2015 v 18:25 | Reagovat

Scott a Alison ♥
V 3.osobě je to psané hezky a líbí se mi to víc.

4 Perla Perla | Web | 17. ledna 2015 v 20:04 | Reagovat

Ani nevieš, aká som rada za novú kapitolu. Naozaj bola skvelá, drahá. <3

Allison je preč a Scott obviňuje Isaaca. Like... really? Prečo radšej neobviňuje seba? Veď to on na to pristúpil, koniec koncov. :D
A Isaac... čudujem sa, že sa nehádal a neobraňoval Allison. Dobre predsa vie, aká je silná a že ani ona sama by nechcela, aby mala niekoho za zadkom ako dieťa. No Derek ma celkom prekvapil svojou rozvážnosťou, aj keď to je len super. :)

A koniec... čo k nemu dodať? Lydia sa proste dokáže ozvať v tej najlepšej chvíli. Aj keď bola celý čas v bezvedomí, samozrejme. :DD Som zvedavá, čo si to vymyslela. :) A najmä sa teším na ďalšiu kapitolu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama